Zwycięstwo z reprezentacją narodową Walii rezultatem jeden do zera - narodowa kadra Polska zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów!Narodowa kadra Polska wygrywa z kadrę narodową Walii!

Zwycięstwo z reprezentacją narodową Walii rezultatem jeden do zera - narodowa kadra Polska zapewnia sobie pozostanie w dywizji A Ligi Narodów!Narodowa kadra Polska wygrywa z kadrę narodową Walii!

w tym roku zmagania Ligi Narodów musiały być rozegrane w błyskawicznym tempie, z uwagi na zbliżające się światowe mistrzostwa w Katarze i to nie ulega wątpliwości. Narodowa kadra Polska trenowana przez Czesława Michniewicza też wystąpi na mistrzostwach po tym jak pokonała zespół narodowy Szwecji w finałowym pojedynku baraży. Polscy piłkarze nim jednak się to stanie mieli do wykonania jeszcze jedno bardzo istotne zadanie. Na tegoroczną edycję Ligi Narodów głównym celem było utrzymanie się w grupie A. Głównie tutaj się rozchodzi o szansę rozgrywania pojedynków z mocnymi przeciwnikami, oraz prestiż. Reprezentacja Polski będzie w stanie nabierać doświadczenia w trakcie spotkań z najlepszymi reprezentacjami futbolu światowego i co równie ważne ocenić, w jakim jest w tym momencie miejscu. W tym roku wyzwanie nie było zbyt proste, gdyż polska reprezentacja była zobligowana rywalizować z takimi ekipami jak kadra narodowa Belgii, reprezentacja Holandii oraz narodowa drużyna Walii. Walka o każdy punkt była naprawdę ciężka, gdyż każda z tych reprezentacji to bardzo duże wyzwanie.

Futbolowi sympatycy w Polsce byli zawiedzeni w chwili, gdy polska kadra poniosła klęskę z belgijską drużyną narodową wynikiem 1:6. Był to bez cienia wątpliwości zimny prysznic dla polskich kadrowiczów, jak i dla szkoleniowców. Gigantycznym osiągnięciem był z całą pewnością awans na mundial, lecz kadra wyposażona w taką liczbę uzdolnionych graczy nie może sobie pozwolić na porażkę takich rozmiarów. W kolejnych meczach naszym piłkarzom szło już jednak dużo lepiej, czego doskonałym dowodem jest zwycięstwo z reprezentacją narodową Walii na Stadionie Narodowym, oraz remis z holenderską kadrą. Nadszedł czas ostatniej kolejki podczas zmagań grupowych, w której Polacy stanęli do boju z narodowym zespołem Walii. Gracze Walii musieli wygrać w tym spotkaniu, aby móc rozmyślać o utrzymaniu się w dywizji A Ligi Narodów. Reprezentantom naszego kraju wystarczał do utrzymania jedynie remis. To było równe i trudne starcie, ale z nieznacznym wskazaniem na kadrę narodową Polski. Polscy zawodnicy dominację w czasie całego pojedynku udokumentowali podczas drugiej części, gdy po doskonałym dograniu Roberta Lewandowskiego, do bramki trafił Świderski. W rozrachunku ostatecznym drużyna narodowa Polski została w dywizji A Ligi Narodów po tym jak triumfowała wynikiem 1 do 0. Piłkarscy kibice z naszego kraju aktualnie mogą spokojnie czekać na pierwsze mecze grupowych rozgrywek zespołu Polski na mistrzostwach świata w Katarze.