Zwycięstwo polskiej kadry narodowej siatkarzy z włoską kadrą narodową w spotkaniu o III miejsce turnieju National League!

Zwycięstwo polskiej kadry narodowej siatkarzy z włoską kadrą narodową w spotkaniu o III miejsce turnieju National League!

U nas sympatycy siatkówki przyzwyczajeni są do fetowania wygranych od bardzo dawna. Podczas kolejnych turniejów polska drużyna pokazuje fenomenalną formę, czego rezultatem są zdobywane mistrzostwa. Polscy reprezentanci jako jedyni zdołali obronić mistrzostwo świata w dziejach tej sportowej dyscypliny i trzeba mieć to na uwadze. Z pewnością jest to wielkie osiągnięcie, które zasługuje na pochwałę. Na początku obecnego tysiąclecia, gdy 16 lat temu wystąpiliśmy w finałowym spotkaniu na mistrzostwach świata tworzona była siła siatki w naszym kraju. Świetny turniej wtedy miał młody Mariusz Wlazły, którego powstrzymali dopiero brazylijscy siatkarze. Specjaliści od siatkówki posyłali bardzo dużo komplementów w kierunku zespołu polskiego pomimo klęski w spotkaniu finałowym z narodową reprezentacją Brazylii wynikiem 0 do 3. Bez wątpienia nikt nie mógł przewidzieć, jakie sukcesy będzie odnosić ta generacja w następnych latach.

Bazą dla triumfów drużyny polskiej bez najmniejszych wątpliwości byli racjonalnie dobierani trenerzy. Na genialną dyspozycję na parkiecie z reguły miało wpływ to, że siatkarze z Polski dobrze rozumieli się z trenerami. Identycznie to wygląda w przypadku drużyny narodowej Polski oraz szkoleniowca Grbicia, który przejął zespół po Heynenie. Początkowo trener pochodzący z Serbii nie wzbudzał wiary pośród dziennikarzy sportowych z naszego kraju, jednak z upływem czasu wypracował sobie solidną renomę. We wrześniu podczas mistrzostw świata nasza reprezentacja będzie bronić tytułu. Jednak zanim to się wydarzy, Polacy wzięli udział w National League. W siatkówce to jest stosunkowo nowy format, który kibice przyjęli z dużym entuzjazmem. Sporo ludzi miało nadzieję, że narodowa kadra Polska zdoła wygrać w tych nowych rozgrywkach. Świetnie sobie poradzili podczas zmagań grupowych, a w ćwierćfinale triumfowali z irańską drużyną. W 1/2 finału siatkarze zespołu Polski jednak nie poradzili sobie z drużyną narodową Stanów Zjednoczonych i musieli się zadowolić spotkaniem o trzecie miejsce. Przeciwnikiem drużyny Polski była kadra narodowa Włoch. Kadra Polska mogła celebrować z powodu brązowego medalu w Lidze Narodów po tym jak ten pojedynek skończył się wynikiem zero do trzech.