Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

Wywiad z Meghan Markle oraz księciem Harrym

W ostatnich dniach, a dokładniej 7 marca o godzinie 20 dokonał się wywiad znanej prezenterki Oprah Winfrey z księciem Harrym i księżną Meghan Markle. O rozmowie tej zrobiło się bardzo głośno i w dalszym ciągu jest to jeden z czołowych tematów pośród wszelkich tabloidów. To był 1 wzajemny wywiad Harry'ego i Meghan po wycofaniu się pary z rodziny królewskiej oraz wyprowadzce do Stanów Zjednoczonych. W rozmowie z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji i przedstawiła własną wersję wydarzeń z życia na dworze królewskim. Podczas rozmowy ujawniły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Dodatkowo, na podstawie opublikowanego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym sporze w królewskiej rodzinie są właściwie po stronie królowej Elżbiety II jak i reszty członków rodziny aniżeli Meghan i Harry'ego. Jednak nie da się ukryć, iż poparcie jest nadzwyczajnie zróżnicowane, w zależności od wieku oraz upodobań politycznych. Brytyjskie media zauważają, że w przypadku gdy Harry i Meghan zechcieliby kiedyś powrócić na łono rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili definitywnie swoją szansę. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła też temat tego, że książe nie dostrzegał wcześniej, że jest on uwięziony, jak sam określił, a także temat myśli samobójczych Meghan.

Prowadzący kanał na platformie YouTube, którzy zajmują się szukaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, zachęcili czwórkę znawców analizujących w mediach sprawy rodziny królewskiej na omówienie wywiadu 2 dni przed jego emisją. Profesjonaliści, w tym przeszły sekretarz prasowy królowej brytyjskiej, przeanalizowali cały wywiad, zarzucając jednocześnie Oprah subiektywizm a z kolei Meghan Markle stosowanie bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Oprah z Harrym i księżną Meghan został pokazany w wieczorem w TVN24. Co ciekawego rozmowę tą podglądało średnio około milion widzów. Stacja telewizyjna stała się wtedy drugim z kolejności liderem rynku, tym samym mając przewagę nad Polsatem i TVN.

Jednocześnie mówi się, że wywiad ten potwierdził informacje dotyczące Winfrey jako dziennikarki, która może wykrzesać z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Biorąc pod uwagę szokujące szczegóły książęcej pary tabloidy piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już niejednokrotnie. Bez żadnych wątpliwości można stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością nieustannie omawiany.