W pojedynku finałowym turnieju barażowego narodowa reprezentacja Macedonii będzie się mierzyć z drużyną narodową Portugalii!

W pojedynku finałowym turnieju barażowego narodowa reprezentacja Macedonii będzie się mierzyć z drużyną narodową Portugalii!

Co jakiś czas w piłce nożnej zdarzają się sensacje i bez żadnych wątpliwości sympatycy piłki nożnej przywykli do tego. Już naprawdę często w dziejach futbolu mieliśmy szansę oglądać mecze, podczas których był murowany faworyt, a w rozrachunku końcowym zwyciężyła drużyna przeciwna. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze rozegrane zostaną w tym roku, a kwalifikacyjne zmagania do tego mundialu zakończyły się w listopadzie poprzedniego roku. Pozostało kilka wolnych miejsc, o które walczą europejskie zespoły i w pierwszych spotkaniach barażowych mogliśmy liczyć na wiele ogromnych emocji. Reprezentacja narodowa Rosji została ukarana walkowerem z powodu inwazji na Ukrainie i dlatego narodowa kadra Polska zakwalifikowała się do wielkiego finału swojej barażowej drabinki. W finale barażowego turnieju polscy piłkarze będą toczyć bój z reprezentacją narodową Szwecji. Z pewnością kibice kadry Włoch mieli nadzieję na awans do mistrzostw świata, które odbywać będą się w Katarze. Jednak zdecydowanie inne nastawienie mieli zawodnicy Macedonii i zdecydowali się zagwarantować sporą niespodziankę.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że włoska kadra była w tym meczu drużyną znacznie lepiej przygotowaną. Jednakże nie byli w stanie udowodnić tego trafieniem przez całe starcie. Dominacja narodowej kadry Włoch w strzałach była gigantyczna, ale wszystko prowadziło do tego, że sędzia tego spotkania będzie zobligowany zaprosić drużyny na dodatkowe trzydzieści minut gry. Na uderzenie zza szesnastki w doliczonym czasie zdecydował się jednak Trajkovski. Bez wątpienia były gracz FC Palermo nie oczekiwał tego, że jego uderzenie pozwoli na wyeliminowanie włoskiego zespołu i zagwarantuje jego drużynie promocję do kolejnej rundy turnieju barażowego. To była gigantyczna porażka dla włoskich piłkarzy. Obecni mistrzowie Europy bez cienia wątpliwości oczekiwali tego, że mogą zajść bardzo wysoko na światowych mistrzostwach w Katarze. Muszą jednak wyczekiwać kolejne cztery lata z nadziejami o wygraniu światowych mistrzostw, ponieważ w półfinale baraży skuteczniejszą kadrą była narodowa reprezentacja Macedonii. Narodowa reprezentacja Macedonii zmierzy się z drużyną narodową Portugalii w meczu finałowym turnieju barażowego.