Villarreal pokonał ekipę Czerwonych Diabłów i tym samym zdobył trofeum! Fantastyczne doznania w finale turnieju europejskiej ligi!

Villarreal pokonał ekipę Czerwonych Diabłów i tym samym zdobył trofeum! Fantastyczne doznania w finale turnieju europejskiej ligi!

Większość fanów piłki nożnej oczekuje na finałowego pojedynki najchętniej oglądanych turniejów i nie jest to tajemnicą. Za kilka tygodni rozpoczną się Starego Kontynentu mistrzostwa, co prowadzi do tego że będziemy obserwatorami dużej ilości piłkarskich batalii. Zanim to jednak nastąpi na nas czekają finały w najbardziej rozpoznawalnych klubowych zmaganiach. Jeden z finałów jest za nami i oglądaliśmy już wygranego tego turnieju. Oczywiście tutaj mowa o rozgrywkach europejskiej ligi. Kilka dni po finałowej batalii Ligi Europy czas nadchodzi na odkrycie zwycięzcy w Champions League, jednak w tym momencie mamy zamiar skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny Manchesteru United a także Villarreal. W batalii finałowej obecność tych dwóch klubów oznaczała, że na wielbicieli piłki nożnej czekało emocjonujące widowisko. Ten mecz finałowy był w istocie fantastyczny.

Powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że mecz finałowy turnieju europejskiej ligi został rozegrany na murawie Lechii Gdańsk w Polsce. Dla narodu polskiego nie podlega wątpliwości to, że jest to duży splendor, iż okazję mieliśmy ugościć dwie tak fantastyczne ekipy. Szkoleniowcem zespołu Villarreal jest Emery, który jest znany z faktu, iż potrafi triumfować w starciach finałowych zmagań Ligi Europejskiej. Pomimo to, że trenowany przez Emery'ego zespół nie był faworyzowany w spotkaniu z Czerwonymi Diabłami, to właśnie gracze Villarreal zdołali strzelić pierwsze trafienie w tym finale. Solskjaer'a piłkarze byli w stanie strzelić bramkę dającą remis. Pojedynek skończył się remisowym wynikiem i z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie był zmuszony zaprosić obie drużyny na 30. minutową dogrywkę. W trakcie dodatkowego czasu gry piłki nożnej sympatycy nie mieli szansy zobaczyć trafień i z tego powodu sędzia zarządził konkurs jedenastek. Konkurs rzutów karnych to loteria i rozsądnie będzie mieć świadomość tego faktu. W pojedynku tym dokładniejszą drużyną był CF Villarreal szkolony przez Unai'a Emery'ego, który wygrał rezultatem 11:10. Był to bardzo emocjonujący konkurs rzutów karnych. O triumfie hiszpańskiej drużyny zaważyło przestrzelenie karnego przez de Gea, a więc bramkarza Czerwonych Diabłów.