Przegrana drużyny Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024 - doskonałe spotkanie narodowego zespołu Czech!

Przegrana drużyny Polski w pierwszym meczu zmagań eliminacyjnych do Euro 2024 - doskonałe spotkanie narodowego zespołu Czech!

Porażka polskiej piłkarskiej reprezentacji z narodową reprezentacją Czech na starcie eliminacji do Mistrzostw Europy 2024!

Poprzednie mistrzostwa świata w wykonaniu narodowej drużyny Polski nie były zbytnio udane. Nasi gracze rzecz jasna dali radę awansować do pucharowej fazy, jednak nie wszystkim podobał się styl, w jakim to zrobili. Piłkarscy kibice z Polski zgodnie uważali, że potrzebna jest zmiana na stanowisku selekcjonera. I między innymi dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie współpracy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym szkoleniowcem zespołu narodowego Polski, a jego pierwszym istotnym przeciwnikiem była narodowa drużyna Czech. To było pierwsze starcie w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2024 i bardzo istotne było to, aby wygrać.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego humory w polskiej kadrze były bardzo dobre, lecz weryfikacja nadeszła naprawdę szybko. Reprezentacja narodowa Czech bowiem dała radę zdobyć dwa gole już po trzech minutach spotkania. Było to gigantyczne zaskoczenie zarówno dla zawodników, jak i fanów zasiadających na trybunach w Pradze. Piłkarze zespołu narodowego Czech od początku meczu wyglądali zdecydowanie lepiej od polskich piłkarzy i nic nie wskazywało na to, że w drugiej części się to zmieni. Piłkarska reprezentacja Polski grała nieco lepiej w drugiej odsłonie tego spotkania, jednakże to zawodnicy z Czech zdobyli trzecią bramkę. Zdobywcą gola numer trzy w 64. minucie był Kuchta. Polscy zawodnicy starali się odrobić straty, ale dali radę strzelić tylko jedną bramkę na trzy minuty przed końcem meczu. Ten pojedynek w wykonaniu polskiej kadry był tragiczny i warto to zaznaczyć. Bez wątpienia nie w ten sposób debiut w narodowej kadrze Polski wyobrażał sobie portugalski trener Santos. Polska narodowa kadra w drugim starciu eliminacyjnych zmagań zmierzy się z zespołem narodowym Albanii. W tym pojedynku kadra Polska musi zdobyć trzy punkty.