Porażka polskiej kadry w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Euro 2024 - fenomenalny mecz narodowej reprezentacji Czech!

Porażka polskiej kadry w pierwszym starciu eliminacyjnych zmagań do Euro 2024 - fenomenalny mecz narodowej reprezentacji Czech!

Zakończony w grudniu mundial w wykonaniu polskiej kadry nie był zbytnio udany. Nasi zawodnicy rzecz jasna byli w stanie awansować do fazy pucharowej, lecz nie wszystkim podobał się styl, w jakim tego dokonali. Kibice piłkarscy z naszego kraju zgodnie sądzili, iż konieczna jest zmiana na stanowisku szkoleniowca. I między innymi dlatego prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza zdecydował się na zakończenie umowy z Czesławem Michniewiczem. Fernando Santos został kolejnym trenerem polskiej drużyny, a jego pierwszym poważnym oponentem była kadra Czech. Było to pierwsze spotkanie w eliminacyjnych zmaganiach do Euro 2024 i bardzo ważne było to, żeby zwyciężyć.

Humory w kadrze Polski Przed pierwszym gwizdkiem arbitra były fenomenalne, jednakże weryfikacja nadeszła naprawdę szybko. Narodowa reprezentacja Czech bowiem zdołała strzelić dwa gole już po trzech minutach starcia. Był to wielki szok zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców zgromadzonych na trybunach w Pradze. Od początku zawodnicy czeskiej drużyny narodowej wyglądali dużo lepiej od polskich graczy i nic nie wskazywało na to, iż w drugiej odsłonie się to zmieni. Polska reprezentacja grała trochę lepiej w drugiej połowie spotkania, jednak to piłkarze z Czech zdobyli gola numer trzy. Kuchta Jan był strzelcem trzeciej bramki w 64. minucie tego spotkania. Polscy zawodnicy próbowali odrabiać straty, ale zdołali zdobyć jedynie jednego gola na 3 minuty przed końcem meczu. Ten pojedynek w wykonaniu zespołu Polski był tragiczny i trzeba to zaznaczyć. Szkoleniowiec z Portugalii Fernando Santos z całą pewnością nie w ten sposób debiut w naszej reprezentacji. W drugim starciu eliminacji drużyna narodowa Polski mierzyć się będzie z kadrą Albanii. Bez najmniejszych wątpliwości w tym spotkaniu kadra narodowa Polski musi wygrać.