Kadra narodowa Ukrainy rywalizować będzie z narodowym zespołem Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze!

Kadra narodowa Ukrainy rywalizować będzie z narodowym zespołem Walii o miejsce na Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Katarze!

W ubiegłym tygodniu wielbiciele futbolu z całej Europy z zainteresowaniem oczekiwali na pojedynek ukraińskiej kadry narodowej z kadrą narodową Szkocji. Jeszcze całkiem niedawno byłoby to w pełni normalne starcie, jednak okoliczności uległy znacznej przemianie. Najpierw to starcie barażowe miało zostać rozegrane w marcu, jednakże przeszkodą była inwazja rosyjskiej armii na terytorium Ukrainy. Federacja piłkarska Ukrainy zapytała o przełożenie pojedynku barażowego, na co przystała światowa federacja piłkarska FIFA. Przesunięty termin ogłoszony został na czerwiec i obydwie reprezentacje były uszykowane do pojedynku. Faworyta do wygranej w tym barażowym starciu z całą pewnością było naprawdę ciężko wskazać. Z olbrzymią determinacją przystąpili do tego starcia barażowego piłkarze narodowej kadry Ukrainy, żeby pokazać światu, że są zmotywowani oraz gotowi do rywalizacji na murawie.

Natomiast szkocka drużyna narodowa to spotkanie chciała potraktować jak każde inne. Selekcjoner od początku meczu powtarzał swoim piłkarzom, iż powinni być skoncentrowani i nie mogą dopuścić do błędu. Ukraińska narodowa drużyna znana jest z tego, że jest w stanie kreować szybkie kontry, które z reguły kończą się golem. To spotkanie było naprawdę niezwykle emocjonujące i należy mieć tego świadomość. Gracze ukraińscy byli jednak tego wieczoru znacznie lepiej przygotowani od swoich przeciwników. Pierwszą bramkę udało im się ustrzelić w 33. minucie, kiedy do bramki zdołał trafić Jarmołenko. Pierwsza część tego spotkania była pokazem doskonałej gry graczy z Ukrainy, którzy efektywnie studzili kontrataki drużyny Szkocji. Pierwsza odsłona tego pojedynku skończyła się wynikiem 1 do 0 dla kadry Ukrainy. Aż 3 bramki mieliśmy szansę obserwować w trakcie drugiej odsłony pojedynku barażowego. Dwa razy do siatki trafiali piłkarze zespołu Ukraińskiego i raz szkoccy reprezentanci. Mecz zakończył się wynikiem 3 do 1 na korzyść naszych sąsiadów. Dzięki zwycięstwu reprezentacja Ukrainy nadal ma szansę dostać się na mundial, który będzie się odbywać w Katarze.