Fantastyczny wynik oraz zderzenie faworytów do tytułu w wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo odniósł triumf na włoskiej ziemi, a Norris zajął miejsce numer dwa!

Fantastyczny wynik oraz zderzenie faworytów do tytułu w wyścigu Grand Prix Włoch! Ricciardo odniósł triumf na włoskiej ziemi, a Norris zajął miejsce numer dwa!

W tej chwili trwający sezon Formuły 1 jest naprawdę emocjonujący i dobrze mieć na uwadze to. Walka o światowy czempionat w poprzednich latach była zdominowana przez kierowców niemieckiego Mercedesa, a mówiąc konkretniej Lewisa Hamiltona. Brytyjski zawodnik w ostatnim sezonie wygrał 7 tytuł mistrza F1, co dało mu okazję zrównania w ilości mistrzostw ze słynnym Schumacherem Michaelem. Jednak zawodnik pochodzenia brytyjskiego w trwającym aktualnie sezonie nie ma już jednak aż tak lekko w rywalizacji o następny tytuł mistrza Formuły 1. Jest to spowodowane pojawieniem się w stawce zawodników Verstappena Maxa, który też rozmyśla o tym, by zgarnąć tytuł mistrza F1. Batalia między tymi 2 zawodnikami już od pierwszego wyścigu jest bardzo mocno zaciekła i bardzo ciężko obstawić który z nich na koniec sezonu sięgnie po tytuł. Wyścig włoski, a więc Grand Prix Monzy był kolejnym etapem batalii tych 2 kierowców. Dla sporej liczby zawodników to wyjątkowy tor, a w trakcie trwania tego weekendu w samochodzie zjawił się Kubica Robert który zastąpił Raikkonena, który miał problemy zdrowotne.

Kwalifikacje do wyścigu o włoskie GP zagwarantowały fanom motoryzacji siedzącym na trybunach mnóstwo doznań. Początek wyścigu w niedzielę zagwarantował fanom motoryzacji emocjonującą batalię, z której najkorzystniej wyszli Ricciardo Daniel oraz Max Verstappen. Niezwykle ważne dla ciągu tego wyścigu były wizyty kierowców w boksach. To właśnie po wymianie ogumienia doszło do niespodziewanej kraksy. Obecny mistrz F1 a także Max Verstappen trafili na siebie w naprawdę ciasnym miejscu i w momencie, gdy wydawało się, że to koniec rywalizacji, kierowcy zderzyli się kołami, a samochód zawodnika z Holandii upadł na samochodzie sterowanym przez Hamiltona. To bez najmniejszych wątpliwości była zaskakująca chwila dla motoryzacyjnych widzów zasiadających na trybunach, lecz nikomu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Zawodnicy McLarena, którzy wyścig zakończyli na dwóch pierwszych miejscach skorzystali na efektach tego wypadku. Ricciardo zwyciężył rywalizację o Grand Prix Monzy, a na drugim miejscu dojechał Norris Lando. To bez cienia wątpliwości fenomenalne dokonanie dla stajni McLarena.